Newsy Paweł Musiolik
04.08.2018 12:10
|
Insomniac nie ma planów wobec marki Resistance
Insomniac nie ma planów wobec marki Resistance

Seria Resistance mocno zaznaczyła swoją obecność w trakcie poprzedniej generacji konsol. Niestety, wyjątkowo słaba wersja na Vitę zabiła całą serię. Czy dostaniemy kiedyś Resistance 4?

Insomniac Games tworzyło serię Resistance na PS3 by walczyć (według marketingu Sony) z serią Halo. Mimo że gra Microsoftu była bezsprzecznym dominatorem, to jednak walka z inwazją Chimer znalazła ogromne grono fanów.

Insomniac przyznaje, że słuchanie najgłośniejszych fanów to błąd

Dlatego co jakiś czas pojawiają się pytania o powrót Insomniac Games do serii Resistance. Samo studio się jednak do tego niezbyt garnie, co potwierdził James Stevenson w rozmowie z redaktorem serwisu Finder.

Wow, jeśli miałbym się założyć? Raczej nie ma na to szans. Chociaż życie nauczyło mnie by nigdy nie mówić nigdy. Wiem, że mnóstwo ludzi ma miłe wspomnienia z naszą grą. Ale nie mamy żadnych planów wobec tej marki.

Na sugestię, że może marka mogłaby wrócić pod innym deweloperem, Stevenson przyznał, że to i tak nie zależy od nich.

Nie jestem pewien. Inni deweloperzy już przejmowali markę. Ale ona i tak jest własnością Sony. Resistance 4 powstanie, gdy Sony będzie miało na to ochotę.

Z jednej strony - chętnie bym zobaczył kolejne Resistance. Ale z drugiej strony - patrząc na to jak seria wyglądała poza rękoma Insomniac - wolałbym jednak zachować miłe wspomnienia z trylogii.

insomniac games resistance 2 resistance 3 resistance: fall of man
Źródło: https://www.finder.com.au/resistance-4-insomniac