Newsy Sebastian Kasparek
28.03.2018 19:14
| PS4 |
Ni no Kuni 2 mogło nie pojawić się w Japonii
Ni no Kuni 2: Revenant Kingdom w bazie gier
Ni no Kuni 2 mogło nie pojawić się w Japonii

Zaskoczeni? A jednak twórcy Ni no Kuni 2 mieli faktyczne obawy, czy wydawać swoje jRPG w kraju, z którego pochodzą pracownicy.

Zapewne większość graczy patrząc na Ni no Kuni 2 ma przed oczami grę na wskroś japońską. Okazuje się jednak, że tytuł został tworzony z myślą o rynkach zachodnich, a Japonia nie tylko miała dalszy priorytet, ale początkowo twórcy nie byli pewni, czy w ogóle wydać swoje dzieło w rodzimym kraju.

Ni no Kuni 2 to arcydzieło - przegląd ocen i zwiastun premierowy

Początkowo Ni no Kuni 2 opracowywano całkowicie z myślą o rynkach zachodnich. Potem jednak zdecydowano się, aby nie zostawiać w Japonii tyle i przyłożyć się również do tej wersji. Jak mówi Akihiro Hino ze studia Level 5:

Początkowo Ni no Kuni 2 tworzyliśmy z myślą o zagranicznych rynkach i był czas kiedy autentycznie wahaliśmy się, czy powinniśmy wydać wersję japońską. Ostatecznie podjęliśmy decyzję, aby wypuścić grę również w Japonii - poświęciliśmy jej wiele motywacji.

Branża rozrywkowa polega na tworzeniu rzeczy, które spodobają się ludziom na tyle, że są oni zdolni zapłacić Ci za to pieniądze. Poprzednia odsłona zdobyła za granicą wiele nagród, więc postanowiliśmy zawęzić grono odbiorców do mieszkańców spoza Japonii.

Okazuje się, że nie należy oceniać książki po okładce. Wszak styl graficzny Ni no Kuni 2 mocno nawiązuje do animacji studia Ghibli, które są mocno doceniane również w Stanach Zjednoczonych i Europie. W ramach ciekawostki warto też przytoczyć, że druga odsłona w Japonii pozbawiona jest nawet własnego podtytułu i została wydana z angielskim "Revenant Kingdom".

Ni no Kuni  2 -zwiastun premierowy

bandai namco japonia level 5 Ni no Kuni 2: Revenant Kingdom playstation 4 wideo
Źródło: http://www.siliconera.com/2018/03/28/level-5-hesitated-releasing-ni-no-kuni-ii-japanese-since-made-west/